Reklama w Google Ads

Reklamy Google Ads są jedną z najskuteczniejszych metod by przyciągnąć potencjalnych klientów na Twoją na stronę internetową. W przeciwieństwie do pozycjonowania stron internetowych wystarczy uruchomić kampanie reklamową i już po paru minutach Twoja strona, bądź sklep internetowy pojawi się na czołowych pozycjach dla wybranych słów kluczowych w wyszukiwarce Google. Jeśli szukasz skutecznej agencji marketingowej, która optymalnie wykorzysta Twój budżet reklamowy to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio w naszych biurach w Krakowie i Częstochowie lub internetowo poprzez email.

Ile kosztuje reklama w Google Ads?

Reklama w wyszukiwarce Google działa na podstawie licytacji. Jednak nie zawsze wygrywa ten kto zapłaci najwięcej. Istnieją zmienne takie jak jakość reklamy, dzięki której możemy płacąc mniej znaleźć się wyżej w płatnych wynikach wyszukiwania. Oto jak wygląda taki model w praktyce:

 

 

Jak widzisz, ciężko jest jednoznacznie określić ile kosztuje reklama w kampanii Google Ads. Istnieje wiele zmiennych, które mają wpływ na jej cenę.

Rodzaje reklam w Google Ads

Sieć wyszukiwania Google ma w swojej ofercie kilka kampanii reklamowych. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z reklam tekstowych lub graficznych. Poznaj najpopularniejsze metody reklamy sieci Google.

Reklama tekstowa w Google Ads

Reklamy w wyszukiwarce Google są wyświetlane na zasadzie licytacji

Reklama graficzna Google Ads

Popularne pytania i odpowiedzi

Czy reklama w Google Ads się opłaca?

Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio skonfigurowana. Jeśli masz problem z ustaleniem odpowiednich fraz kluczowych, bądź jakością reklamy to wówczas, reklama może być nieopłacalna.

Czy warto zlecić reklamy w Google agencji marketingowej?

Oczywiście! Profesjonalna agencja marketingowa jest w stanie zoptymalizować Twoje reklamy tak, że będziesz płacił zdecydowanie mniej niż jak byś sam to zrobił. Do tego agencja SEM, podepnie pod Twoją stronę różnego rodzaju kody śledzące. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć jak zachowują się użytkownicy na Twojej stronie, a przez co będzie można jeszcze bardziej optymalizować reklamę, tak aby wyciągnąć jak największy zwrot z inwestycji.

Jak wyłączyć reklamy w Google?

Praktycznie nie ma takiej możliwości. Co prawda istnieją różne wtyczki blokujące reklamy, jednak ich skuteczność jest dość kiepska.