Ranking przeglądarek internetowych 2021

Przeglądarka internetowa to najczęściej wykorzystywane oprogramowanie na naszych telefonach czy laptopach. Korzystają z niej praktycznie wszyscy. Bo przecież czym byłby internet bez możliwości przeglądania stron? W związku z tym na rynku możemy spotkać dziesiątki przeglądarek a ich liczba ciągle rośnie. Jak zatem wybrać tą najlepszą? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sprawdź nasz ranking przeglądarek internetowych w 2021 roku.

Najlepsza przeglądarka internetowa 2021

[fcrp_feat_sc sc_id=”2245″]

1) Brave browser

brave browserZwycięzca w naszym ranking została przeglądarka Brave brower. Pewnie, niektóre osoby może zaskoczyć nasz wybór jednak naszym zdaniem jest do zdecydowany lider. Jest to stosunkowo nowe oprogramowanie, rozwijane na zasadzie open source.

Brave to przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona prywatności w internecie. Posiada wbudowany system blokady reklam oraz innych skryptów typu web push. Dzięki temu jest niezwykle szybka i wydajna. Jednak najważniejszą zaletą Brave jest moduł, dzięki któremu możemy zarabiać przeglądając strony internetowe.

W momencie kiedy zdecydujemy się na odblokowanie reklam, będziemy zarabiać za ich oglądanie. Wszystko odbywa się za pomocą kryptowaluty Basic Attention Token. Następnie nasze zarobione tokeny możemy sprezentować stronię internetowej, którą doceniamy lub wymienić je na giełdzie kryptowalut na realne pieniądze.

Jeżeli irytuje Cię śledzenie Twojej prywatności w internecie, targetowanie itp. to zdecydowanie zainstaluj przeglądarkę Brave. Dodatkowo zalecamy w ustawieniach zablokować wszystkie pliki cookies. W ten sposób żadne Twoje dane nie będą mogły być analizowane w celach marketingowych. Inaczej mówiąc koniec personalizacją.

2) Google Chrome

Google Chrome jest to najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Została stworzona przez Google, a wydana pod koniec 2008 roku. Jest niezwykle szybka i wydajna.

3) Mozilla Firefox

Mozilla Firefox jest to przeglądarka oparta na otwartym kodzie źródłowym. Została wydana pod koniec 2004 roku.

4) Opera

Jedną z najstarszych przeglądarek jest rozwijana przez norweską firmę Opera.

5) Microsoft Edge / Internet explorer

Microsoft Edge / Internet explorer jest to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych. Została stworzona przez Microsoft dla systemów Windows.

6) Safari

Przeglądarka Safari została stworzona przez amerykańską firmę Apple.

Podsumowanie

Cały ranking jest subiektywną opinią agencji SeoKO.pl. Nasza specjalność pozycjonowanie stron oraz reklamy Google Ads, jednak zdecydowaliśmy poświęcić się naszym doświadczeniem odnośnie przeglądatek internetowych.