Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google

Pozycjonowanie strony internetowej w dzisiejszych czasach jest czymś koniecznym. Po co nam strona czy sklep internetowy, skoro nikt na niego nie wchodzi? Zatem co sprawić aby potencjalny klient znalazł się na naszej stronie internetowej? Co zrobić aby pojawić się na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google? Odpowiedź jest tylko jedna – Pozycjonowanie.

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to usługa, dzięki której Twoja witryna znajdzie się na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Jeśli zależy Ci na tym aby to Twoja strona była na pierwszych miejscach w organicznych wynikach wyszukiwania to dobrze trafiłeś. Agencja SEO SeoKO.pl specjalizuje się w pozycjonowaniu stron w Google. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jak działa wyszukiwarka internetowa

Wpisując w wyszukiwarkę Google dowolne słowa kluczowe, otrzymamy listę stron, które według Google najlepiej pasują do naszego hasła. Znajdą się tam zarówno płatne wyniki reklamowe z Google Ads (dawniej Google Adwords), jak i te naturalne wyniki wyszukiwania.

Co wpływa na pozycjonowanie strony

Proces pozycjonowania stron jest dość skomplikowany. Istnieją setki czynników, które mają wpływ na to czy nasza strona zajmie wysokie pozycje organiczne. Oczywiście nikt nie zna ich wszystkich. Jednak na bazie doświadczeń i  analiz, specjaliści SEO próbują dopasować stronę tak aby pojawiała się jak najwyżej. W każdym razie, czynniki te możemy podzielić na dwie grupy.

Działania on-page

On Page czyli optymalizacja strony. To jest właśnie pierwszy etap każdej usługi pozycjonowania. Do głównych czynników związanych z Onstie SEO możemy zaliczyć:

  • Tytuł strony
  • Ilość treści na stronie
  • Zagęszczenie słów kluczowych
  • Unikalność treści
  • Przyjazny adres url
  • Szybkość działania strony

Jeśli zależy Ci na przeprowadzeniu analizy Twojej strony internetowej dowiedź nasz dział Audyt SEO. To właśnie profesjonalny audyt SEO pokaże Ci wszystkie błędy jakie musisz poprawić aby Twoja strona była dopasowana do wyszukiwarki Google.

Działania off-page

Do działań offsite SEO, zaliczamy wszystkie prace poza stroną. Działania te opierają się głównie na zdobywaniu wartościowych odnośników (linków) do strony. W ten sposób nasza strona zdobywa popularność w internecie a jej pozycja w wyszukiwarce rośnie.

Aby linki sponsorowane przynosiły efekt ważne jest aby były mocne jakościowo (z zaufanych stron) oraz tematyczne.

SEO a pozycjonowanie stron www

Co raz częściej internauci mylą nieco pojęcia SEO a pozycjonowanie. SEO, to skrót z języka angielskiego od search engine optimization. Mówiąc dokładniej, jest to przede wszystkim proces optymalizacji strony. Jest to zatem część etapu pozycjonowania strony www.

Jakie strony można pozycjonować

Najkrócej mówiąc wszystkie. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do stron. Poniżej jednak możesz przeczytać jakie rodzaje stron mają większy, a jakie mniejszy aby wykupić taką usługę.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie strony wordpress

Pozycjonowanie bloga

Pozycjonowanie marki

Pozycjonowanie produktu

Pozycjonowanie w Google Maps

 

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego?

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od danego keywordsa. W każdym razie zapraszamy do naszego cennika, w którym dokładnie poznasz jakie kryteria są brane pod uwagę przy wycenie.

Ile trwa proces pozycjonowania strony?

Wszystko zależy od konkurencji i od słowa kluczowego na jakie chcemy pojawić się w wynikach organicznych. Przy niskiej konkurencji wyniki możemy zobaczyć nawet po paru dniach. Przy wysokiej proces ten może zająć nawet kilka miesięcy. Zdarzają się też sytuacje, że po mimo licznych działań strona nie osiąga wysokich pozycji.

Czym jest pozycjonowanie szerokie?

Jak się nauczyć pozycjonowania stron?

Aby nauczyć się pozycjonować stronę zapraszamy do naszego poradnika. Ponad to polecamy czytać liczne case study, oraz dołączyć do grup facebookowych.

 

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych Google i Bing (Podsumowanie)

Aby Twoja strona znalazła się na wysokich pozycjach w organicznych wyszukiwaniach musisz zainwestować w proces pozycjonowania.

Pozycjonowanie jest procesem składającym się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Drugi to Link building, czyli pozyskiwanie linków sponsorowanych do Twojej strony www lub sklepu internetowego.